Od naší zpravodajky z Bristolu - Když se zeptáte rodilého Brita Damiena Matthewse, proč ve čtvrtek hlasoval ve volbách do Evropského parlamentu, odpoví jednoduše: "Chci zůstat v Evropské unii." Jeho vyjádření přesně odráží atmosféru, která hlasování ve Spojeném království provázela.

Eurovolby jsou často vnímány jako vysvědčení aktuálně vládnoucí politické garnitury. Jejich výsledky odráží spíše spokojenost voličů s národními partajemi než zájem o evropskou politiku.

Pro obyvatele Velké Británie mají tentokrát úplně jiný význam: Buď symbolicky stvrdí odhodlání Britů z evropského společenství vystoupit, nebo vyšlou signál rozhádané vládě a parlamentu, že voliči změnili názor a chtějí nadále zůstat členy unie.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.