Kdysi bohatá Venezuela se propadá do stále hlubšího chaosu. Prohlubuje se nedostatek potravin a léků a v posledních dnech také pohonných hmot. U čerpacích stanic se na řadě míst tvoří dlouhé fronty řidičů, kteří často jen marně čekají na benzin. Venezuela má přitom vůbec největší prokázané zásoby ropy na světě, tedy větší než třeba Saúdská Arábie.

Už od ledna se šéf Národního shromáždění Juan Guaidó, který se prohlásil prozatímním prezidentem, snaží odstavit od moci autoritářského Nicoláse Madura a dovést Venezuelu ke svobodným volbám. Zatím bezúspěšně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.