Estonsko od července o čtvrtinu sníží daň na alkohol. Před dvěma lety ji přitom o 70 procent zvýšilo. Estonci ale začali jezdit za levnějším alkoholem do sousedního Lotyšska a příjmy do státní pokladny se tak výrazně snížily, s čímž zákonodárci nepočítali, píše agentura Bloomberg.

Příjmy z "alkoholového turismu" by si ale rádi udrželi i sousední Lotyši a v reakci na krok Estonců zvažují, že daně sníží také. Snižování daní na alkohol kritizují zejména lékaři. Baltské země totiž dlouhodobě patří mezi státy s nejvyšší spotřebou alkoholu na obyvatele.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.