"Podnikat v Rusku už je fakt o ústa. Nevíš dne ani hodiny, kdy tě probudí zásahová jednotka, kterou na tebe pošle konkurent nebo úředník, kterému se zalíbil tvůj byznys. A ještě to ani už nevydělává jako dříve," říká sympatický padesátník Andrej. Svou síť obchodů s obuví prodal před dvěma lety a přestěhoval se i s rodinou do Prahy. Jeho zkušenosti odpovídají závěrům zprávy sociologů ruské Federální služby ochrany (FSO), pod kterou spadá i ochranka nejvyšších státních představitelů. Podle tohoto průzkumu 84,4 % podnikatelů tvrdí, že vlastnit v Rusku byznys znamená vystavovat se nebezpečí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.