Rychlost ruské reakce na úspěšný americký pětidílný seriál Černobyl je překvapivá. Jen co společnost HBO odvysílala poslední díl, spustila prokremelská média palbu, že jde údajně o americkou propagandu. A že prý už ruská televizní společnost NTV, patřící státnímu energetickému koncernu Gazprom, dokončuje vlastní seriál, který za výbuchem reaktoru "odhalí" sabotáž a agenta CIA.

Podrážděnost a slovník Putinova režimu nepřekvapují. Novinkou je jen ona komunikační rychlost. Protože v době černobylské tragédie Moskva mlčela jako zařezaná (což mimo jiné činí z podsouvané verze "agent CIA" úsměvný nesmysl). A tím pádem zatloukali i komunističtí mocipáni v tehdejším Československu. Tři dny u nás oficiální úřady, a tudíž i režimem ovládaná média výbuch zcela zamlčovaly a další týdny jej trestuhodně bagatelizovaly a zkreslovaly.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.