Průzkum mezi 27 tisíci českých dětí ukázal, jak nejmladší část populace využívá internetové služby. Podle zjištění společnosti O2 a Centra prevence rizikové virtuální komunikace více než polovina dětí ve věku do 13 let používá sociální sítě, jako je Facebook a Instagram, v rozporu s podmínkami jejich používání.

Nejčastějším problémem, kterému děti na internetu čelí, jsou projevy "kyberagrese", typicky nesouhlasné nebo kritické komentáře. S nepříjemným chováním vůči své osobě se setkaly čtyři děti z deseti, s pokusy o vydírání se setkalo necelých šest procent dětí. Problém z pohledu dětí představují i rodiče, kteří sdílí jejich soukromé fotografie a videa. Dobrou zprávou je pokles výskytu rizikových jevů o pět procent ve srovnání s obdobným šetřením z roku 2014.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru