Na konci května přijela do Chotěboře skupina asi 30 pivovarníků z Brazílie. Do města na Vysočině s necelými deseti tisíci obyvateli je zavedla spolupráce s místní firmou Cheops, která pro pivovary vyrábí především linky na plnění a čištění sudů. Česká rodinná firma, která má zakázky po celém světě, se tak pravděpodobně dostane i na brazilský trh. "V jednání je vybudování dvou pivovarů. Uvidíme, jak se to vyvine, ale trh je to obrovský a v současnosti je tam velký pivovarský boom," říká Jana Kopecká, která spolu s manželem a synem společnost vlastní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.