Čínský plán na vytvoření celostátního systému sociálních kreditů, který má hodnotit chování obyvatel a na základě jejich výsledků jednotlivce buď odměňovat, nebo trestat, postoupil vpřed. Minulý měsíc Peking potvrdil svůj závazek zprovoznit tento systém do roku 2020, když oznámil, že vytvořil databázi obsahující informace o 990 milionech jednotlivců a 25,91 milionu podniků.

Doposud systém sociálních kreditů běží v testovacím režimu v několika provinciích, od roku 2020 by pak podle závazku vlády měl fungovat celostátně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.