Máme teď s prezidentem jisté potíže, ne všichni, ale pro podstatnou část z nás je to člověk bez morálky, úcty k pravidlům, člověk, který se obklopuje podivnými postavami typu Nejedlý nebo Mynář. Napadají nás všelijaké možnosti, jak tuhle potíž řešit, ale ty zákonné v podstatě říkají, že zkrátka musíme vydržet, než tohle volební období skončí. Je to ale trápení a už se našli tací (byl to předseda ODS Petr Fiala, ale nejen on), kteří by pod vlivem téhle zkušenosti raději zrušili přímou volbu hlavy státu.

Nesmysl. Dělejme věci pořádně. Když už, tak raději zrušme prezidenta jako takového. Ano, opravdu.

Jen si to představte, zítra ráno bychom se vzbudili a neměli prezidenta. Miloši Zemanovi nic zlého nepřejeme, chraň bůh. Neměli bychom ten úřad, tu instituci. Stalo by se vlastně něco?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Libor Kozák 31.07.2019 17:36
Říkám to už roky, že prezidenta opravdu k ničemu nepotřebuji. Jeho zrušení by přineslo mnohem více klidu a míru do naší země. Prosím nějakou stranu, aby zrušení navrhla ještě v tomto volebním období. Takové straně rád dám svůj hlas.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru