Francouzský vynálezce Franky Zapata v neděli ráno úspěšně přeletěl na svém futuristickém vznášedle Flyboard Lamanšský průliv. Splnil si tak svůj sen. Na příznivce, kteří jej přišli přivítat na britskou půdu, před přistáním několikrát zamával.

Na místě už na něj čekali také novináři i jeho tým. "Posledních pět šest kilometrů jsem si to opravdu užíval. Zda je to historická událost, nebo ne, to nedokážu rozhodnout. To ukáže až historie," prohlásil dojatý Zapata po přistání. "Tohle vznášedlo jsme vytvořili teprve před třemi lety a teď se nám podařilo překonat Lamanšský průliv. Je to bláznivé," dodal Zapata.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.