Masivní demonstrace v Hongkongu pokračují už třetí měsíc. Na protesty, které původně vypukly proti návrhu zákona o vydávání osob podezřelých ze spáchání trestného činu do pevninské Číny, reagovala čínská centrální vláda na konci července prohlášením, že by k potlačení demonstrací mohla do poloautonomního Hongkongu vyslat armádu. K nasazení čínských vojáků by mohlo dojít na žádost hongkongské vlády, kde převládá propekingský postoj. Mohlo by to znamenat opakování scénáře zásahu na náměstí Nebeského klidu v roce 1989.

Pokud by Čína k tomuto kroku skutečně přistoupila, mělo by to podle Willy Lama, profesora z Čínské univerzity v Hongkongu osloveného CNN, "nepředstavitelně škodlivé" následky pro město i jeho ekonomiku. Akciový trh by se pravděpodobně zhroutil, záhy následován trhem s bydlením. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.