V červnu oznámilo policejní oddělení kalifornského města Huntington Park nejnovější posilu týmu. Autonomní policejní robot, jak výrobce zařízení nazývá, je již v provozu, informoval server Quartz. Robot, který podle reklamních materiálů "nepřijde nikdy pozdě do práce a nebere si dovolenou", využívá k práci mnoho senzorů a 360stupňových kamer. 

HP RoboCop je modelem K5 bezpečnostních robotů, které produkuje Silicon Valley. Podle webu Muckrock je RoboCop plně autonomní datový stroj, který dokáže rozpoznat neškodného kolemjdoucího od potenciálního kriminálníka. Při procházení ulicemi by měl být dokonce schopen říci základní fráze, jako například "promiňte" a "dobrý den", napsal web WTVY.com.      

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.