Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi se krátce po svém nástupu do funkce 1. listopadu 2011 předvedl jako muž činu. ECB během tří měsíců dvakrát snížila úrokové sazby a poskytla stamiliardové úvěry komerčním bankám na doplnění jejich hotovosti. A následovalo soustavné snižování sazeb "až na dřeň". Ale vzkřísit chabé hospodářství eurozóny se nedařilo, hrozila deflace. A tak došlo na další měnově politický nástroj – pumpování peněz do ekonomiky a nakupování dluhopisů na sekundárním trhu – tedy od komerčních bank, pojišťoven či penzijních fondů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.