Nezačal jsi zrovna dobře, Borisi, ozval se z opozičních lavic posměšný výkřik ihned poté, co v úterý vyšlo najevo, že vláda nového premiéra Borise Johnsona v parlamentu prohrála klíčové hlasování o brexitu. Poslanci právě umožnili prodnávání zákona, jehož cílem je zabránit odchodu Británie z Evropské unie bez dohody. Další porážku utrpěl Johoson potom při středečním večerním hlasování, kdy sněmovna navrženou normu podpořila ve druhém čtení. Závěrečné hlasování o zákoně se očekává ve středu po 20:00.

Proti Johnsonovi hlasovala i část jeho vlastních konzervativců. Spolu s opozicí chtějí premiérovi zabránit, aby Británii vyvedl z Evropské unie bez dohody na tom, za jakých podmínek by se měl brexit uskutečnit. Rebely v Konzervativní straně neodradila ani Johnsonova hrozba, že už se v příštích volbách nedostanou na kandidátku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.