Burza cenných papírů v Bratislavě (BCPB) by mohla změnit majitele. Tvrdí to polský deník Rzeczpospolita s tím, že o akvizici vyjednávají polská a slovenská vláda. Informaci převzala i agentura Reuters a s ní další média. O změně vlastníka se přitom spekulovalo opakovaně i v minulosti.

Bratislavská burza má dlouhodobě problém s nezájmem emitentů a investorů a často je ve finančním sektoru na Slovensku terčem ironických poznámek. Firmy, které chtějí vydat cenné papíry, většinou raději míří do zahraničí - a často právě na varšavskou burzu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.