Coca-Cole se daří po celém světě ovlivňovat rozhodování vlád i vědeckých institucí tak, aby nebyl poškozen její byznys. V důsledku se tak boj proti obezitě zaměřuje například na cvičení, ale ignoruje její příčinu, kterou jsou mimo jiné i slazené nápoje. Ve prospěch Coca-Coly i dalších potravinových gigantů lobbuje Mezinárodní institut biologických věd (International Life Sciences Institute). Navzdory názvu, který vzbuzuje nezávislost, založila tento institut právě Coca-Cola a nyní operuje už v 17 zemích světa, píší The New York Times.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.