Minulý týden začali uživatelé Twitteru pod hashtagem #ImageNetRoulette sdílet své fotky s popisky, které jejich tvářím přiřadila umělá inteligence (AI) na stejnojmenné stránce. Některé byly trefné, jiné mírně podivné, další šly úplně mimo. Většina uživatelů proto považovala projekt za vtip a svá otagovaná selfie sdílela pro pobavení ostatních. Některým příslušníkům etnických menšin ale přiřazené nálepky příliš vtipné nepřišly. Zatímco bělochy program označoval za "šprty", "doktory" či "nekuřáky", černochy častěji viděl jako "darebáky" nebo "delikventy".  

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.