NN Životní pojišťovna se k 1. říjnu sloučila s pojišťovnou Aegon. Ta zanikla a NN ŽP se stala nástupnickou společností se 400 tisíc klientů a pozicí třetí největší životní pojišťovny v ČR. NN to oznámila ČTK. Nizozemská pojišťovna NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v ČR a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku počátkem roku. Transakci za čtyři miliard korun schválili regulátoři i antimonopolní úřady obou zemí.

Pro klienty pojišťovny Aegon ani NN se nic nemění. "Spojují nás holandské kořeny a teď i společná budoucnost. Sdílíme také stejné hodnoty ohledně péče o klienty, ať už jde o krytí rizik, či zajištění spokojeného stáří," uvedl generální ředitel NN ČR Maurick Schellekens.

Většina klientů pojišťovny Aegon v ČR už dostala dopis, který je o změně vlastníka informoval a shrnul veškeré související praktické informace. "Všechny klienty ujišťuji, že se pro ně nic nemění. I po sloučení obou pojišťoven zůstávají podmínky jejich smlouvy i kvalita životního pojištění zcela zachovány. Nemusí nic zařizovat ani měnit," dodal ředitel.

Nizozemská finanční skupina NN podniká v 18 zemích a poskytuje služby 17 milionům klientů zejména v životním pojištění, důchodovém spoření a investicích.

NN Životní pojišťovna je na českém trhu od roku 1992, kdy pod názvem Nationale-Nederlanden začala jako první zahraniční pojišťovna nabízet životní pojištění. NN Penzijní společnost začala nabízet soukromé spoření na penzi v roce 1995 jako jedna z prvních společností v ČR.

NN uzavřela i partnerství s českou rychlobruslařkou a několikanásobnou mistryní světa Martinou Sáblíkovou, která byla mnoho let tváří Aegonu v Česku. Sáblíková nyní bude součástí aktuální reklamní kampaně NN, která odstartuje 21. října.

Související