Sotva několik minut poté, co bylo oznámeno, že polská spisovatelka Olga Tokarczuková dostala – z loňska odloženou – Nobelovu cenu za literaturu pro rok 2018, vypukla na polském internetu vřava. K autorce se tři dny před parlamentními volbami začali okamžitě hlásit politici a aktivisté opoziční Občanské platformy. Například současnému konzervativnímu vicepremiérovi Piotru Glińskému vytýkali, že se chlubil tím, jak nikdy žádnou knihu sedmapadesátileté spisovatelky nečetl. "Nobelova cena pro paní Olgu Tokarczukovou je jasný důkaz toho, že polskou kulturu oceňují na celém světě," kontroval Gliński. A na Twitteru slíbil, že si četbu doplní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.