Britský premiér Boris Johnson přistoupil na dohodu se zeměmi Evropské unie o podobě brexitu. Její definitivní uzavření ale závisí na tom, jestli ji zvládne prosadit doma, ve Spojeném království. Po jednáních, která trvala řadu měsíců, se vyjednavači zemí EU a Británie konečně shodli na tom, jakým způsobem by měla Británie z EU odejít. Brexit by tak měl skutečně nastat a mělo by jít o "rozvod v dobrém", nikoliv o takzvaný divoký brexit, který by nejspíš znamenal ekonomický chaos. Jenže souhlas Johnsona s dohodou sám o sobě nestačí. Premiérovi se zatím k podpoře smlouvy nepodařilo přesvědčit jeho spojence v britském parlamentu, severoirské nacionalisty ze strany DUP. A bez nich pro schválení dohody v Dolní sněmovně nejspíš nemá dost hlasů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.