Podle premiéra Andreje Babiše by měly země Severoatlantické aliance, které jsou zároveň v Evropské unii, uzavřít uvnitř NATO novou smlouvu o vzájemné obraně. Babiš to řekl v reakci na chování Turecka, které je rovněž členskou zemí NATO. Turci tento měsíc zahájili invazi do Sýrie, kde chtějí vytvořit takzvanou bezpečnou zónu, do níž by se vrátilo několik milionů uprchlíků, kteří teď žijí v Turecku. V rámci invaze ale turecká armáda z území vyhání tisíce Kurdů, kteří tam žijí. Turecký zásah odsoudil prakticky celý svět. Podle kritiků Turci jen dál vyhrotí občanskou válku v Sýrii a můžou tak vytvořit, mimo jiné, novou uprchlickou vlnu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.