Majitel obchodní značky Rubikovy kostky prohrál již dvacet let se vlekoucí soudní spor o právní ochranu slavného vynálezu. Tribunál Evropské unie ve čtvrtek rozhodl, že společnost Rubik’s Brand Ltd. nemá právo na "vlastnictví obchodní známky, tvořené kubickým tvarem Rubikovy kostky". Potvrdil tak rozhodnutí nižší instance z roku 1999. Současný majitel práv se ale může ještě jednou odvolat a většina pozorovatelů se shoduje v tom, že tak učiní. Hračka má autorskou ochranu jako obchodní známku, klasický patent se na ni nevztahuje. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.