Sledujete večer před usnutím obrazovku svého mobilu či počítače? Děláte to každý den? Možná tím škodíte a zkracujete život nejen sobě, ale i dalším lidem, kteří jsou s vámi v místnosti. Naznačuje to alespoň studie amerických vědců z Oregon State University, která nedávno vyšla v magazínu Aging and Mechanisms of Disease.

Efekt modrého světla testovali vědci na muškách octomilkách, které jsou nejčastěji používaným modelovým organismem při genetických či biologických studiích. Jejich životní cyklus totiž trvá jen dva týdny, takže jsou výsledky vědeckých experimentů vidět velmi rychle. To, co vědci viděli tentokrát, je dost překvapilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.