Názorný důkaz toho, že bourání je v architektuře až to poslední řešení, lze vidět v Rožnově pod Radhoštěm, kde se podařilo rekonstruovat bývalou fabriku na mechanickou výrobu pleteného zboží. Je to vyústění klasického příběhu o vzestupu i pádu následkem dějinných zlomů. Továrnu založil na sklonku devatenáctého století vídeňský průmyslník Leo Brill, po druhé světové válce byla znárodněna, následně přejmenována na Moravské pletárny a posléze dostala značku Loana. Zdejší ponožky nosila celá republika. Po privatizaci přišel útlum produkce, kterou přebila laciná asijská konkurence, pak krach a s ním zmar.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.