Lidé čím dál tím častěji podléhají nešvaru, kterému v USA říkají “twalking” – píší textové zprávy během chůze, a to třeba i ve chvíli, kdy jdou po přechodu. Některé studie tvrdí, že mezi narůstajícím počtem úmrtí chodců a twalkingem existuje souvislost. To spustilo mezi americkými zákonodárci debatu o tom, zda jej nezakázat. Některá města, třeba Honolulu nebo Rexburg, zakázala svým občanům během přecházení nejen psát textovky, ale i poslouchat hudbu. A to pod hrozbou tučných pokut. Je to řešení kontroverzní, protože existují i výzkumy, které tuto kauzalitu popírají. Stěžejním problémem je závislost, kterou si lidé mohou na telefonech vybudovat. I proti té však existuje efektivní obrana a prevence.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.