Pralesy Méghálajské náhorní plošiny v Indii skrývají jeden z nejstarších příkladů zelené architektury. Tamní mosty však nikdo fakticky nevybudoval - za pomoci místních obyvatel vyrostly z živých kořenů fíkusu pryžodárného. Růst kořenů celkovou konstrukci posiluje, takzvané "živé mosty" proto nepotřebují skoro žádnou údržbu a zubu času dokážou odolávat po stovky let. Podle nové studie uveřejněné v časopise Nature, jejíž autoři se specifickými strukturami zabývali jako jedni z prvních, tento "přírodní design" nabízí inspiraci i pro moderní města čelící proměnám klimatu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.