Když předsedkyně nové Evropské komise Ursula von der Leyenová ve středu v Evropském parlamentu přistoupila k mikrofonu, začala svůj projev vzpomínkou na československou sametovou revoluci. Připomněla, že na den přesně před 30 lety, 27. listopadu 1989, Češi a Slováci vstoupili do generální stávky proti komunistickému režimu."Továrny, doly a obchody se vyprázdnily a ulice byly plné tance a naděje. Přesně o tom je Evropa. Je o tom, že lidé se společně postaví za svou svobodu a své hodnoty," prohlásila von der Leyenová. A přidala citát Václava Havla o tom, že za některé věci stojí za to bojovat bez ohledu na to, jakou vyhlídku na úspěch tento boj má. 

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.