Black Friday, tedy černý pátek, je pro mnohé obchodníky nejrušnější, ale zároveň i nejvýdělečnější částí roku. Spotřebitele lákají na výprodeje nebo velké slevy.

Stejné je to i ve Francii. V tento den se kvůli náporu zákazníkům jen v Paříži rozveze až domů 2,5 milionu zásilek, což je desetkrát víc než v jiné dny. 

Z velké části přitom jde o objednávky z amerického internetového obchodu Amazon. To ve městě nad Seinou způsobuje dopravní zácpy a přispívá ke znečištění životního prostředí. Proti tomu se rozhodla zakročit pařížská starostka Anne Hidalgová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.