Dvě největší rozvojové ekonomiky v Asii čelí prudkému nárůstu cen základních potravin – vepřového masa v Číně a cibule v Indii, píše agentura Bloomberg. Mezitím se v Turecku a v Nigérii zvyšují náklady na logistiku, což způsobuje lokální problémy v dodávkách potravin, které se odrážejí v jejich cenách. Údaje OSN ukazují, že ceny potravin ve světě rostly letos v říjnu nejrychleji za poslední dva roky. Aby nedošlo k závažnějším problémům, musí podle televize CNBC asijské státy investovat do zemědělsko-potravinářského průmyslu v následujících deseti letech více než 800 miliard dolarů (zhruba 18,6 bilionu korun pozn. red.).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.