Minulý týden oběhla svět zpráva o tom, že koala medvídkovitý je "funkčně vyhynulý", zejména kvůli rozsáhlým lesním požárům ve východní Austrálii. O této problematice psaly v neděli i HN. Na zprávy, že letošní mimořádně intenzivní požáry zničily až 80 procent jejich životního prostředí, což způsobilo, že koalové už nejsou schopni tvořit životaschopnou populaci, reagovali nicméně další experti s odlišným názorem. Ti tvrdí, že koalové jsou sice vážně ohrožení, na pokraji vyhynutí ale nejsou - tedy alespoň zatím ne.

Související

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.