Švédská Ikea se rozhodla, že bude expandovat i mimo planetu Zemi. Její designéři strávili dva roky pobytem v simulátoru pobytu na Marsu v americkém Utahu, aby si vyzkoušeli, zda zvládnou i na takovém místě vytvořit příjemné prostředí za pomoci svého nábytku. Jde totiž o malé prostory, které se snažila švédská nábytkářská firma zútulnit a dodat účastníkům výzkumu a možným budoucím stálým obyvatelům tohoto obydlí na Marsu pocit soukromí.

Před dvěma lety poslala Ikea své designéry do výzkumné stanice Mars Desert Research Station, která vznikla v roce 2001 a má simulovat podmínky na nehostinné planetě, především na Marsu. Nachází se u městečka Hanksville v Utahu, kde je velmi suché a teplé podnebí. Samotný objekt má tvar válce, který je vysoký osm metrů a skládá se ze spodního patra s laboratoří a horního, kde se nachází kuchyň a ložnice se šesti palandami.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.