Čínská vláda nařídila všem státním kancelářím a veřejným institucím do tří let odstranit veškeré počítače a software, které nepochází z Číny. Toto rozhodnutí může podle serveru Financial Times potenciálně poškodit společnosti jako HP, Dell nebo Microsoft. Jedná se o první veřejně známé čínské nařízení, které nakazuje přejít od zahraničních výrobců k domácím. Velice pravděpodobně jde o reakci na rozhodnutí vlády Donalda Trumpa, který nechce, aby vládní instituce v USA používaly čínské technologie, a to samé vyžaduje i po spojencích USA.

Toto nařízení je součástí dlouhodobé čínské strategie, jejímž cílem je udělat Čínu více soběstačnou a nezávislou na okolním světě, což vyvolává obavy, že dojde k dalšímu zhoršení již tak ne příliš dobrých vztahů se Spojenými státy. Rovněž se jedná i o součást zákona o kybernetické bezpečnosti, který vešel v Číně v platnost v roce 2017, podle něhož mají čínské státní společnosti používat "bezpečné a ovladatelné" technologie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.