Kuzja je prokletý. Ještě že už tam nesloužím," napsal na fórum ruských námořníků uživatel s přezdívkou Staršina. Narážel tak na požár jediné ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov, které námořníci důvěrně říkají Kuzja.

Během oprav v loděnicích v Murmansku při svařování jiskry propadly šachtou do dolní části lodě, kde podle údajů moskevského deníku Kommersant zapálily hadry, kterými se čistily olejnaté plochy. Hadry tak okamžitě vzplály a během následného požáru zahynul jeden námořník. Dokončení oprav bude trvat přinejmenším do roku 2022, spíše však déle.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.