Do Amazonie už dorazilo období dešťů. Největší prales na světě si může alespoň na čas trochu oddychnout. Silné proudy deště sice zkomplikují těžbu, ale nezastaví motorové pily, které se do pralesa zakusují stále víc a víc. 

Cenný prales, známý svou diverzitou, má za sebou nelehký rok. V lednu se prezidentem Brazílie stal krajně pravicový populista Jair Bolsonaro. Ten je přesvědčen o tom, že ochrana pralesa ohrožuje brazilský hospodářský růst. Nerostné bohatství, které prales ukrývá a jež se dá jen velmi těžko odhadnout, je podle něj obrovskou šancí, jak zbohatnout a hospodářsky se posunout. I proto už během své předvolební kampaně sliboval, že vyjde vstříc chovatelům dobytka, pěstitelům sóji nebo těžařům a prales více otevře jejich aktivitám. Prohlásil, že zákony na ochranu životního prostředí "dusí" Brazílii a slíbil, že indiánské rezervace se nerozšíří "ani o centimetr". 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.