Americké akcie pokračovaly i v novém týdnu v lámání rekordů. Pomohlo jim vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, že již brzy bude podepsaná první část americko-čínské obchodní dohody. Pro Dow Jonesův index pak bylo velkou vzpruhou oznámení, že z čela výrobce letadel Boeing odchází jeho generální ředitel. Dolar byl na devizovém trhu téměř beze změny.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si v pondělí připsal 0,34 procenta a obchodování zakončil na 28 551,53 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,09 procenta na 3224,01 bodu a technologický index Nasdaq Composite se zvýšil o 0,23 procenta na 8945,65 bodu.

Trump o víkendu uvedl, že již "velmi brzy" bude podepsaná první část obchodní dohody mezi Washingtonem a Pekingem, kterou obě země oznámily začátkem prosince. Dalším impulzem pro trhy pak byla zpráva, že Čína od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů od mraženého vepřového a avokáda až po některé typy polovodičů.

Oznámení, že po vleklé krizi, která vedla až k přerušení výroby nejprodávanějšího stroje firmy Boeing, odstoupí z jejího čela ředitel Dennis Muilenburg, povzbudilo index Dow Jones. Akcie Boeingu si v závěru obchodování připsaly 2,91 procenta.

Na devizovém trhu byl v pondělí dolar téměř beze změny. Držel se ale poblíž svého dvoutýdenního maxima. Směrem dolů ovšem zamířila britská libra - investorům dělá starost tvrdá linie, jakou zaujala k brexitovým rozhovorům britská vláda.

Kolem 22:15 SEČ ztrácel dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, 0,04 procenta na 97,65 bodu. Euro si k dolaru ve stejnou dobu připisovalo 0,1 procenta na 1,1092 dolaru. Britská libra na dolar ztrácela 0,45 procenta na 1,2941 dolaru. Euro si libře připisovalo 0,6 procenta na 0,8571 libry.