Ruský prezident Vladimir Putin ve středu v projevu k Federálnímu shromáždění oznámil změny ruské ústavy, včetně oslabení pozice prezidenta, posílení role parlamentu nebo gubernátorů. Nikdo z pozorovatelů nepochybuje, že jde o součást řešení tzv. problému 2024. Tak moskevští komentátoři označují chystaný odchod Vladimira Putina z prezidentského křesla. Ruský prezident byl ve svém projevu záměrně vágní, proto není možné říct, jak konkrétně se rozhodl přebudovat ruský systém, aby zvládl svůj odchod z čela mocenské pyramidy. Jisté je, že se nebude opakovat situace z roku 1999, kdy si odcházející prezident Boris Jelcin vybral svého nástupce a výměnou za garance osobní nedotknutelnosti mu slíbil, že už nebude do politiky zasahovat. A také to dodržel. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.