Evropané se v obraně spoléhají na Američany a nejsou příliš ochotni pomoci jiným členům Severoatlantické aliance, pokud by je napadlo Rusko. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu amerického think tanku Pew Research Center v šestnácti z třiceti členských zemí aliance, který mají Hospodářské noviny k dispozici.

V České republice podle tohoto průzkumu v poslední době kleslo pozitivní vnímání NATO z oblasti kolem šedesáti procent spíše k padesáti, konkrétně je to 54 procent. A jen 36 procent dotázaných Čechů uvedlo, že by česká armáda měla pomoci Ruskem napadenému spojenci. Naopak, 41 procent dotázaných Čechů si myslí, že by na obranu v případě takového útoku měla přijít americká vojska.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.