Už dlouhá léta se živí tím, že tluče lidi. Pokud možno do hlavy. Je proto překvapivým veřejným advokátem péče o duševní zdraví. Žádného známějšího ale současný sportovní svět nemá. Předminulý víkend těžkotonážní britský boxer Tyson Fury ukázal, že ve své váhové kategorii dnes nemá konkurenci. Složitý muž se složitým životním příběhem zároveň předal světu vzácné potvrzení známé poučky. Silný člověk se nepozná podle toho, že o svých slabostech nemluví. Síla je v tom bojovat s nimi všem na očích. A i když jste v nejhlubší depresi, můžete být zase na vrcholu. Pokud ovšem počítáte s tím, že to stojí hodně práce.

Hrdina a stupidita

Jednatřicetiletý zápasník nesplňuje v očích laika běžnou představu boxera těžké váhy. Tu formovaly lesklé a mrštné dvoumetrové hory svalů v devadesátých letech, o desetiletí později pak stejně svalnatí, elegantní a zachmuření bratři Kličkové. Fury má viditelnou nadváhu a jeho mohutné tělo stojí na hubených křivých nohou. Znalci boxu pochopitelně na současném šampionovi těžké váhy vidí něco úplně jiného. Rychlost, chytrost, trpělivost a taktickou disciplínu, sportovce, který ze svých čtyřiceti profesionálních zápasů ani jeden neprohrál.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.