Když v neděli z Peru odlétal repatriační speciál do Česka, bylo na palubě 136 krajanů, 30 občanů dalších evropských zemí a šest Izraelců. Podle českého velvyslance v Limě Michala Sedláčka ale v zemi zůstávají ještě tři Češky, kterým místní úřady kvůli karanténě nedovolily odjet.

Jedna z nich je v Limě, další dvě v Cuzcu. HN kontaktovaly Češku z druhého zmíněného města, starobylého centra Incké říše. Cestovatelka Klára Höllgeová je uvězněná v místním hostelu Pariwana, Sedláček a celé velvyslanectví jsou s ní v intenzivním kontaktu.

"Každý den s ní telefonicky dvakrát až třikrát mluvíme, píšeme jí e-maily. Známe detailně její situaci. Dokonce i já osobně jsem jí psal minulý týden e-mail, v němž jsem jí vysvětloval, že musí dodržovat nařízení a zákony peruánské vlády a že se nemůže zúčastnit sobotního repatriačního letu do Prahy, jelikož by tím porušila peruánské zákony upravující stav nouze," uvedl Sedláček. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru