Severokorejské úřady informovaly občany Severní Koreje, že v zemi jsou potvrzené případy nákazy koronavirem. Oznámila to rozhlasová stanice Radio Free Asia (RFA), podle níž byli obyvatelé informováni na veřejných přednáškách. Pchjongjang ale dál oficiálně tvrdí, že v zemi žádný případ není.

RFA oznámila, že přednášející, kteří hovořili před zástupci organizací a komunit, sdělili, že země případy nákazy koronavirem má. Nikdo z nich ale neuvedl konkrétní čísla. RFA se opírá o dva zdroje, o jeden z Pchjongjangu a druhý z provincií. Podle přednášejících jsou nakažení lidé na třech místech - v Pchjongjangu a v provinciích Hwanghe a Hamgjong pukto.

Pchjongjang zavedl kvůli kororonaviru ochranná opatření, zpřísnil pohraniční kontroly a nařídil všem přijíždějícím lidem ze zemí, kde se koronavirus vyskytuje, strávit 30 dní v karanténě. Mnoho diplomatů ze země odcestovalo už začátkem března.

Státní agentura KCNA v sobotu oznámila, že se úřady snaží odhalit "zbývající možnosti, jimiž by se nákaza mohla do země dostat, přičemž hranice zůstává uzavřená stejně jako vzdušný prostor a teritoriální vody".

Související

 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru