Bernhard Maier skončí na postu šéfa představenstva Škody Auto, jako první o tom informoval německý list Handelsblatt. Informaci později potvrdila sama česká automobilka.

"Bernhard Maier k 31. červenci 2020, po téměř pěti letech v čele společnosti Škoda Auto, opouští pozici předsedy představenstva," stojí v tiskové zprávě. Jeho nástupce zvolí představenstvo během srpna.

Podle serveru Automobilwoche.de má největší šance Thomas Schäfer, který je nyní úřadujícím šéfem Volkswagenu v Jižní Africe.

Schäfer začínal svoji profesní dráhu u společnosti Daimler, v roce 2012 přešel do Volkswagenu, kde dostal na starost zámořský byznys. Nyní odpovídá nejen za Jižní Afriku, ale za celý "byznys na jih od Sahary", který je pro koncern stále důležitější.

Pokud by Schäfer do Škody Auto nenastoupil, pak v koncernu podle citovaného zdroje panuje shoda, že by českou dceru měl řídit padesátiletý Martin Jahn, nynější viceprezident pro prodej a marketing ve společném podniku, který má v Číně Volkswagen se státní automobilkou FAW. Jahn byl personálním šéfem Škody a má tam dosud dobré kontakty. Současně má ve své vlasti kontakty také v politických kruzích, neboť byl v letech 2004 až 2005 místopředsedou vlády pro ekonomiku.

"Bernhard Maier je jedním z nejzkušenějších manažerů v koncernu Volkswagen. Ve funkci předsedy představenstva společnosti Škoda Auto výrazně přispěl k dalšímu vyprofilování značky. Jeho léta patří mezi ta nejúspěšnější v celé 125leté historii automobilky. Za to i za téměř dvě desítky mimořádně úspěšných let, nejprve ve společnosti Porsche a poté ve Škoda Auto Bernhardu Maierovi děkuji,"
uvedl generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess.

Podle listu Handelsblatt je to další důkaz, že "personální přestavba" v automobilce dále pokračuje. Maierův odchod dává do souvislosti s mocenským bojem uvnitř koncernu, který je největším světovým výrobcem motorových vozidel.

O Maierově konci se uvnitř firmy spekulovalo již několik měsíců. 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.