Spojené arabské emiráty (SAE) v neděli vyslaly směrem na Mars sondu Naděje. Jedná se o první arabskou meziplanetární misi a úvodní ze tří misí, které letos v létě na rudou planetu odletí, informovala CNN. Arabská sonda, jejíž původní termín letu byl minulý týden odložen, se úspěšně vydala na cestu z vesmírného centra Tanegašima v Japonsku a navázala komunikaci s týmem v Dubaji.

"Sonda Naděje je kulminací každého kroku, který lidé skrz historii udělali k prozkoumání hlubokého vesmíru," stojí na oficiálním twitterovém účtu sondy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.