Dánský výrobce stavebnic Lego se po nátlaku rozhodl neuvést na trh model helikoptéry, která se využívá ve skutečných vojenských konfliktech. Do prodeje se přitom novinka ze série Lego Technic měla dostat už na začátku srpna a některé obchody ji začaly prodávat s předstihem. Podle informací HN měl produkt zalistovaný i český e-shop Alza.cz. Lidé, kteří si stavebnici stihli koupit, teď vlastní unikátní kousek, zbytek stavebnic výrobce stáhne z prodejen a zničí je. Na problematiku produktu upozornila Německá mírová společnost, která na webu Love Bricks, Hate War (česky Milujeme kostičky, nesnášíme válku) uveřejnila petici za zastavení jeho prodeje. Sama společnost Lego má přitom ve svých interních pravidlech závazek, že nebude vyrábět modely skutečných bojových vozidel a letounů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.