Laurene Powell Jobsová se v letošním žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes umístila na 59. místě s majetkem v hodnotě 16,4 miliardy dolarů. Donald Trump byl hodně daleko za ní - s 2,1 miliardy ho časopis posadil na příčku 1001. O co vzdálenější si ti dva byli v mohovité tabulce, o to "blíž" si jsou nyní, dva měsíce před prezidentskými volbami.

Trump obvinil vdovu po zakladateli Applu Stevu Jobsovi, že se nepřímo plete do kampaně. "Steve Jobs by určitě nebyl rád, že jeho žena plýtvá peníze, které jí nechal, na ubohý levičácký časopis, jejž vede podvodník a který chrlí fakenews. Zavolejte jí, napište jí, dejte jí vědět, jak to cítíte!!!" rozohnil se 45. americký prezident na Twitteru.

Jádrem sváru je časopis The Atlantic a jeho pro Trumpa mimořádně nepříjemné zjištění. Jeho autorem je onen "podvodník" Jeffrey Goldberg, šéfredaktor The Atlantic a dobře známý americký novinář. Ten přišel minulý týden s reportáží, v níž popisuje, jak se Trump neuctivě a posměšně vyjadřuje o padlých amerických vojácích a jak znevažuje jejich památku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.