Donald Trump se dlouho chlubil tím, že má finanční náskok nad demokratickým kandidátem Josephem Bidenem. Podle New York Times sehnali republikáni pro kampaň na znovuzvolení svého prezidenta 1,1 miliardy dolarů (přes 24 miliard korun). Jenže jeho tým už z této částky (a ostrá fáze kampaně teprve začíná) ukrojil více než 800 milionů dolarů, takže se začíná řešit, zda to bude Trumpovi stačit.

Důvodů, proč mu finance tak rychle mizí, je několik, mezi výdaji se ovšem objevila i jedna kuriózní, v Česku málo známá položka: 110 tisíc dolarů pro firmu Yondr ze San Franciska, která má zabránit nahrávání a následnému zveřejňování prezidentových projevů při jeho setkáních se sponzory. Jde přitom o technologii, která může mít široké uplatnění i v jiných než politických oblastech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.