Populace volně žijících zvířat se od roku 1970 v průměru zmenšila o 68 procent, uvádí studie Světového fondu na ochranu přírody (WWF). "Biodiverzita je pro lidský život na naší planetě velmi důležitá. Důkazy jsou přitom jednoznačné - ničíme ji v bezprecedentní míře," uvádí v nedávno vydané zprávě.

Ve svém globálním indexu sledoval WWF od roku 1970 do roku 2016 světové populace savců, ptáků, obojživelníků, plazů a ryb. Nejnovější studie monitorovala dohromady 4392 druhů zvířat. Došla ke zjištění, že nejvíce zasažení jsou sladkovodní živočichové, gorily východní nížinné přirozeně žijící v Demokratické republice Kongo nebo afričtí papoušci šedí. A hrozbu jejich vyhynutí nejde brát lehkovážně: připomeňme si, že se v roce 2016 muselo lidstvo poprvé rozloučit s celým druhem savce, a sice s australskou krysou Melomys rubicola.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.