Evropská komise navrhla přísnější cíle na snížení emisí skleníkových plynů nikoliv kvůli posedlosti zelenou agendou, ale na základě podrobné analýzy toho, jaké to bude mít dopady. Zdůrazňuje to česká místopředsedkyně komise Věra Jourová. "Musíme něco udělat, dokud můžeme," řekla v rozhovoru s HN. Pokud by státy unie polevily v boji se změnami klimatu, podle Jourové by na to těžce doplatily nejen z hlediska škod na životním prostředí, ale i ekonomicky. Proto ve středu Evropská komise navrhla, aby státy EU snížily k roku 2030 své emise nikoliv o 40 procent, jak zněl původní cíl, ale minimálně o 55 procent. Český premiér Andrej Babiš i jeho ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček to odmítají – podle nich to nelze splnit. "Podle mého názoru to racionálními propočty, pokud vyloučíme ideologii, zvládnutelné není," řekl HN Havlíček. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.