Boj proti jednorázovým plastům se v Evropě dlouho protahoval, samotné omezení jejich prodeje se ale kvapem blíží. Je načase. Podle statistiky organizace Plastic Oceans totiž svět vyprodukuje ročně přes 300 milionů tun plastu, z nichž zhruba polovinu tvoří ty jednorázové. Ačkoliv Rada Evropské unie rozhodla o jejich omezení již v květnu loňské roku, Česko je podle Jana Freidingera z české pobočky organizace Greenpeace v nahrazování těchto plastů pomalejší než okolní státy.

"Jednorázový plast se navíc často mění za jiný jednorázový obal, jehož dopad na životní prostředí může být stejný, nebo dokonce horší. Zde podle mého názoru selhává ministerstvo životního prostředí, když obchodníkům neposkytuje jasná vodítka, jak nejlépe jednorázové obaly nahrazovat," líčí pro HN Freidinger, který má v Greenpeace na starosti kromě protiplastové osvěty i kampaň bojující za obnovitelné zdroje energie. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.