Běloruský telegramový kanál NEXTA, který slouží jako jeden z hlavních informačních zdrojů běloruské opozice, hlásil ve středu ráno podezřelý pohyb kolem minského Paláce nezávislosti. Když policie začala odklánět dopravu, komentátoři na sociálních sítích měli jasno. Alexandr Lukašenko se rozhodl neohlášeně vstoupit do úřadu prezidenta. V projevu prohlásil, že nemá právo ponechat Bělorusy svému osudu, od předsedkyně ústřední volební komise Lydie Jermošinové převzal legitimaci potvrzující, že byl zvolen prezidentem a tím vstoupil do svého v pořadí již šestého prezidentského období.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.