"Letošní Nobelova cena za fyziku je o největších tajemstvích vesmíru." Těmito slovy oznámil generální tajemník Královské švédské akademie věd Göran Hansson letošní laureátyBritského fyzika a matematika Rogera Penrose, německého astrofyzika Reinharda Genzela a americkou astronomku Andreu Ghezovou akademie ocenila za výzkum nejzáhadnějších objektů ve vesmíru - černých děr.

Černé díry jsou tak hmotné, že ani světlo není dostatečně rychlé, aby překonalo jejich gravitaci a uniklo. A protože stále platí, že nic nemůže být rychlejší než světlo, nemáme moc možností o černých dírách něco zjistit. Jednou z mála jsou gravitační vlny, za které byla udělena Nobelova cena za fyziku před třemi lety

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.